Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 2 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 36 dni temu

Witaj w systemie USOSweb - "WIRTUALNY DZIEKANAT"
Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie

Zapraszamy na zapisy na PSW realizowane w ramach projektu Mistrzowie Dydaktyki

Projekt "Mistrzowie dydaktyki" - wdrożenie modelu tutoringu to trzecia edycja inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Udział w projekcie pozwala na doświadczenie niezwykłej współpracy studenta z nauczycielem akademickim - tutorem, która ma trwać przez 3 semestry. Student, spełniający warunki udziału w projekcie, wybiera tutora, a razem z nim przedmiot, który jest unikatowy, a którego treść będzie tworzyć się wraz z rozwojem współpracy tutorskiej. Zatem tutoring stanowi pewną niewiadomą, przygodę, dającą możliwość rozwoju każdej ze stron relacji. 

Aby wziąć udział w projekcie należy:
  • być studentem I roku studiów licencjackich bądź jednolitych magisterskich;
  • mieć średnią z pierwszego semestru równą bądź większą niż 4,5;
  • można, ale nie trzeba być laureatem olimpiad międzynarodowych lub krajowych, a także programu „Diamentowy Grant”;
  • można, ale nie trzeba mieć doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych, uczestnictwie w konferencjach naukowych o zasięgu międzynarodowym bądź ogólnopolskim, czy też mieć publikację artykułu naukowego.

REKRUTACJA DO PROJEKTU ODBYWA SIĘ POPRZEZ OGÓLNODOSTĘPNĄ PLATFORMĘ https://enauka.ujd.edu.pl
(zapisy dokonujemy ręcznie).


Szczegóły dotyczące projektu i tutoringu można znaleźć na stronie: https://www.ujd.edu.pl/articles/view/tutoring

Uwaga studenci I roku - e-learningowe szkolenie BHP !!!

Studenci nowoprzyjęci od roku akademickiego 2020/2021 zobowiązani są do wykonania kursu na platformie e-learningowej Uniwersytetu - „Szkolenie BHP dla studentów"

Aby wejść do kursu należy kliknąć powyższy link, a następnie zalogować się jako „Użytkownicy USOS” (identyfikator i hasło jak do innych systemów np. USOSweb, UL, APD, etc.).

Dodatkowo WSZYSCY studenci, doktoranci, słuchacze studiów podyplomowych oraz nauczyciele akademiccy Uniwersytetu zobowiązani są do wykonania obowiązkowego szkolenia "Szkolenie BHP - COVID19".
Więcej informacji.

Uwaga studenci - ważny komunikat !!!

Komunikat Rektora Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie dotyczący opłat za studia stacjonarne i niestacjonarne oraz opłat za pobyt w Domu Studenckim - więcej informacji.

Otwarty System Antyplagiatowy

Informujemy, że istnieje możliwość odpłatnego sprawdzenia prac dyplomowych w Otwartym Systemie Antyplagiatowym (OSA) - więcej informacji.

Widoczność wpłat w USOSweb !!!

W związku ze zmianą struktury Uczelni wpłaty dokonywane przez studentów (za legitymację, czesne, etc. ) na indywidualne konta w USOSweb mogą czasowo nie być widoczne w zakładce „Płatności --> wpłaty wszystkie”.
Brak widoczności nie będzie wpływać na naliczanie odsetek.
Za utrudnienia przepraszamy.

Sieć Eduroam na UJD

Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów do korzystania z usługi eduroam, uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej Uczelni. Więcej informacji związanych z projektem eduroam znajdują się na stronie: https://eduroam.ujd.edu.pl.
UWAGA STUDENCI !!!

Opłaty za studia (legitymacje, czesne, powtarzania, dyplomy, etc.) należy wnosić przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego, dostępny po zalogowaniu do systemu USOSweb w menu DLA STUDENTÓW w kolumnie (po lewej stronie) MOJE STUDIA ⇒ Płatności.
Instrukcja dla studentów dotycząca płatności w USOSweb dostępna jest tutaj.

UWAGA !!!
Podczas dokonywania wpłaty należy stosować odpowiedni tytuł przelewu – taki sam, jaki podawany jest w opisie naliczonych należności.Archiwum Prac Dyplomowych

Elektroniczne archiwizowanie prac dyplomowych z wykorzystaniem systemu Archiwum Prac Dyplomowych.

WEJŚCIE DO SYSTEMU APD

Logowanie do systemu

Zalogowanie do systemu USOSweb jest możliwe tylko poprzez Centralny System Uwierzytelniania, warunkiem zalogowania jest podanie Identyfikatora (nr INDEKSU lub adres e-mail) oraz HASŁA

Studenci, którzy rejestrowali sie w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) posiadają takie samo hasło w USOSweb.
Pozostałe osoby otrzymują hasło w dziekanacie.

Migracja danych

Migracja danych pomiędzy systemem USOS, a USOSweb odbywa się cztery razy na dobę o godzinie: 2.00 , 12.00 , 14.30 i 17.00